Student.be logo
Student.be

NL

Student.be logo

News

>

Afgestudeerd, wat nu?

>

Ondernemerschap & mango’s in Senegal: Philip zijn Young Graduate Challenge bij TMC

Ondernemerschap & mango’s in Senegal: Philip zijn Young Graduate Challenge bij TMC

door TMC

12/02/2024

3 mins

Deel dit artikel

“Ondernemerschap, leiderschap en de ‘Can Do’-mentaliteit die heersen bij TMC waren op mijn lijf geschreven”. Philip (23 jaar), afgestudeerd elektromechanisch ingenieur, greep zijn kans bij TMC en het bleek een perfect fit. In September 2023 startte hij er als employeneur in het Young Graduate Program.

“Wow, dit is het!” 🤩

Philip vergelijkt zijn eerste ontmoeting met de TMC collega’s en de grote glazen gebouwen als jonge studenten die naar Amerika trokken om de American Dream te beleven. “Ik kwam binnen en zag overal mensen die al iets bereikt hebben, echte doeners. En ook de sfeer zat heel goed. Ik dacht wow, dit is het!”

Tijdens een lezing van de CEO, was Philip meteen onder de indruk. “Hij zei: ‘als je iets wil doen bij TMC, niemand houdt je tegen. Als je iets wil verbeteren, gewoon doen!’. Deze mentaliteit neem ik mee voor de rest van mijn leven!”

OFrutti 🥭

Philip werkt momenteel op een project als New Product Introduction Engineer. Als enthousiaste starter volgde hij ook het Young Graduate Program van TMC en de bijhorende Young Graduate Challenge. Bij deze Challenge werk je als team een project uit dat een positieve impact zal hebben op een bedrijf. Philip koos met zijn team voor het OFrutti project.

De naam geeft het al een beetje weg, bij OFrutti draait alles rond mango’s. Meer dan de helft van de mango’s gaan verloren in Senegal. “OFrutti wil deze verspilling tegengaan met de productie van gedroogde mango’s.

Als tweede missie willen ze vrouwen, die in Senegal minder aan het werk zijn, aan een job helpen.”

Astronomie, elektromechanica en mango’s

Philips keuze voor OFrutti kwam heel natuurlijk vertelt hij. “Ik droom ervan om impact te hebben op startups, ik voelde dat OFrutti veel potentieel had. Daarnaast wilde ik graag eens iets totaal anders doen. Ik heb elektromechanica gestudeerd, astronomie is mijn hobby, dat maakte het mango-verhaal iets helemaal nieuws.”

Ondernemershoed aan, en gaan! 🚀

Bij de Young Graduate Challenge moet je als team heel zelfstandig te werk gaan. Je kan wel steeds terecht bij je TMC coach voor advies en ondersteuning. “Bij de Challenge moet je zelf proactief op zoek gaan naar verbeteringspunten. Wij vonden als tekortkoming dat OFrutti weinig data verzamelt. Ons doel was dan ook om het bedrijf te digitaliseren.”

Voor ze concreet aan het project konden starten, moesten Philip en zijn team zich verdiepen in de wetenschap van het drogen van mango’s en OFrutti als bedrijf leren kennen. “Door intern veel met iedereen te babbelen, ontdekten we onze probleemstelling en konden we een concept uitdenken en een oplossing implementeren.”

Programmatie skills? Check! 📲

Zowel korte als lange termijn doelen werden opgesteld. “Op korte termijn werkten we hygiëne maatregels en optimale parameters uit voor al de processen. Op lange termijn wilde we de efficiëntie van OFrutti verbeteren door een dataverzamelingtool te ontwerpen.”

Philip had nog nooit geprogrammeerd, maar dat was een uitdaging die hij zeker wilde aangaan. “Via onze app kunnen ze op elk moment zien hoeveel mango’s er aan het drogen zijn, hoeveel er toch in de vuilbak belanden, …”

Hands on ervaring in de fabriek

Na de voorbereiding thuis, trokken Philip en zijn team naar Senegal. “We hebben zoveel warme mensen ontmoet. Iedereen op straat zegt dag, ze vroegen altijd hoe het gaat met jou en je familie. We werden werkelijk met open armen ontvangen.”

Op dag 1 stond een fabrieksbezoek aan OFrutti gepland. “We konden eindelijk in levende lijven de fabriek zien. Door veel te observeren konden we zaken opmerken waar de werknemers tijd mee zouden winnen in het productieproces en zo werkten we methoden uit.”

Mijn team bleef 8 dagen en we zorgden ervoor dat al onze ideeën ook effectief geïmplementeerd werden voor vertrek. Tot de dag van vandaag gebruiken ze onze datatool, methodes en parameters.

Sleepover met duiven en geiten 🐐

Philip kon na 8 dagen nog geen genoeg krijgen van de warme Senegalese sfeer en bleef nog een week en half langer om rond te reizen. “Alleen reizen door de dorpjes daar, was mijn hoogtepunt in Senegal. Het was ongelofelijk. Ik heb op het dak geslapen met geiten en duiven. Ik heb zoveel hartelijke mensen ontmoet.”

Naast de warme herinneringen heeft Philip ook veel geleerd op professioneel vlak. “Ik was teamlead, op vlak van leiderschap heb ik dus heel veel bijgeleerd en het allerbelangrijkste: communicatie was key. Zowel binnen je team als met externe partners. Je moet iets aanleveren dat het OFrutti team in Senegal nodig heeft, zij zullen het moeten gebruiken. Dus communiceren om hun noden te begrijpen, was het allerbelangrijkste.”

Begin je al te dromen over je eigen Challenge bij TMC? Ontdek al de vacatures en solliciteer nu! 👇

Lees andere artikelen per onderwerp👇

Welk als stagiair, student of young professional bij TMC
TMC

TMC

Consulting

Ben je pas afgestudeerd en wil jij jouw ondernemersvaardigheden ontwikkelen via een programma dat helemaal op jou en jouw carrièrewensen is afgestemd? Dan is het Young Graduate Programma bij TMC echt iets voor jou!  Over TMC TMC is een wereldwijd

Altijd als eerste op de hoogte van de laatste starterjobs! 📩

Wat vond je van deze post?

thumbs-up
light-bulb
laugh
fire
rolling-eyes

Verdiep je verder

Meer artikelen zoals deze

sector image
Functiebeschrijvingen
De beste traineeships in Engineering 2025

1 min. lezen

sector image
Afgestudeerd, wat nu?
Van TMC Zaventem naar TMC Atlanta: Thai zijn Amerikaans avontuur

3 min. lezen

sector image
Afgestudeerd, wat nu?
De beste bedrijven waar jonge ingenieurs aan de slag kunnen

2 min. lezen

sector image
Afgestudeerd, wat nu?
“TMC stak er bovenuit op de manier dat ze me ontvingen”

3 min. lezen

Alles op een rijtje gezet voor jou

Studentenjob, stage, startersjob of kot — vind het in je buurt en ga ervoor!

lightning

Studentenjobs

  • Aalst
  • Antwerpen
  • Brugge
  • Brussel
  • Gent
  • Hasselt
  • Kortrijk
  • Leuven
  • Mechelen
  • Oostende

Studentenjobs in alle steden

graduate

Stages

  • Aalst
  • Antwerpen
  • Brugge
  • Brussel
  • Gent
  • Hasselt
  • Kortrijk
  • Leuven
  • Mechelen
  • Oostende

Stages in alle steden

first-job

Jobs

  • Aalst
  • Antwerpen
  • Brugge
  • Brussel
  • Gent
  • Hasselt
  • Kortrijk
  • Leuven
  • Mechelen
  • Oostende

Jobs in alle steden

trainee

Koten

  • Aalst
  • Antwerpen
  • Brugge
  • Brussel
  • Gent
  • Hasselt
  • Kortrijk
  • Leuven
  • Mechelen
  • Oostende

Koten in België

Student.be logo
tiktoklinkedininstagramfacebookyoutube

Studenten

& young professionals

Creëer jouw job alertZoek een studentenjobZoek een stageZoek een startersjobOntdek alle bedrijvenStudiekeuze & studierichtingenZoek een kotStudentenkortingen

Gratis stuff

Gids studentenlonenGids starterslonen

Werkgevers

Ontdek onze aanpakFormules & tarievenVoor start-upsPlaats een job onlineTips voor werkgeversContacteer ons

Scholen & universiteiten

Samen studenten ondersteunenContacteer ons

Jobbeurzen en events

Jobday Sciences ULB-VUBJobfair Engineers ULBLocal' Job Fair ALIFUCaMSolvay Startup WorldBusiness school fair

Koteigenaren

Plaats een kot onlineInfo & voorwaarden

Student.be

Wie zijn we?SnakLab: onze video brandPodcastsStudent in de persFAQAPI documentatieContacteer ons

Werkgevers

Ontdek onze aanpakFormules & tarievenVoor start-upsPlaats een job onlineTips voor werkgeversContacteer ons

Scholen & universiteiten

Samen studenten ondersteunenContacteer ons

Events

Jobday Sciences ULB-VUBJobfair Engineers ULBLocal' Job Fair ALIFUCaMSolvay Startup WorldBusiness school fair

Studenten

& young professionals

Creëer jouw job alertZoek een studentenjobZoek een stageZoek een startersjobOntdek alle bedrijvenStudiekeuze & studierichtingenZoek een kotStudentenkortingen

Koteigenaren

Plaats een kot onlineInfo & voorwaarden

Gratis stuff

Gids studentenlonenGids starterslonen

Student.be

Wie zijn we?SnakLab: onze video brandPodcastsStudent in de persFAQAPI documentatieContacteer ons

© 2026 Student.be. All rights reserved - Cookies


Algemene voorwaarden

Privacyverklaring

Badge
FR EN NL