Ontdek het uitdagende traject van Olivier & Brecht bij CTG Belgium
door CTG
3 mins
Deel dit artikel
Heb je het opleidingstraject tot Software Test Engineer succesvol doorlopen? Dan wacht je een mooie carrière binnen CTG. We verwachten dat iedereen allereerst ervaring opdoet met de basis, het manueel, functioneel testen. Zo breng je tijdens je eerste project de theorie in de praktijk en ontdek je hoe software testing er in het echte leven aan toe gaat.
Om ervoor te zorgen dat je op een paar jaar tijd uitgroeit van een starter tot een echte professional, zijn er verschillende carrièrepaden die we je willen voorleggen. Hoe kunnen we dat beter doen dan door onze eigen collega’s aan het woord te laten.
Olivier Joris, 25 jaar, Test Coördinator
Door de mix van theorie, praktijk, technologie en tooling kon ik voor mezelf al vrij snel uitmaken wat me meer (en minder) lag binnen testing. Mijn keuze & focus gingen uit naar het gedeelte rond ‘Test Management’. Daarom besloot ik om samen met mijn Competence Developer (carrièrecoach) hierover te brainstormen en een individueel carrièrepad uit te werken richting ‘Test Coördinator’.
Mijn takenpakket is, vergeleken met mijn voorgaande rol als Test Engineer ingrijpend veranderd. Een greep hieruit: ik werk testplannen uit die de juiste test approach beschrijven voor het project, maak inschattingen rond planning & resources, woon meetings bij waar mijn input belangrijk is, overleg/communiceer met meerdere partijen over & personen over de status van het testproject, stel tussentijdse & finale rapporten op rond de vastgelegde testresultaten, volg dagelijks de testers op omtrent de vooruitgang die zij maken & sta klaar voor hen wanneer er issues opduiken om deze op te lossen.
Als ‘Test Coördinator’ is het belangrijk om flexibel te zijn, dat je vlot en duidelijk kan communiceren, je proactief meedenkt op verschillende vlakken & er steeds bent voor collega’s. Ik ben nu meer een aanspreekpunt geworden binnen het team. Dit brengt een zekere verantwoordelijkheid met zich mee waar ik me als persoon wel goed in voel. Elke dag is anders wat maakt dat ik steeds gefocust blijf om het beste van mezelf te geven.
Brecht Decoster, 29, Test Automator
Vanwege mijn technische kennis kon ik vrij snel aan de slag als Test Automator (TA). Een TA automatiseert test cases die een Test Engineer (TE) manueel zou uitvoeren. Passende taken om te automatiseren zijn repetitieve taken zoals inloggen. Dit levert een grote tijdswinst op tijdens het uitvoeren van de testen. Belangrijk om te onthouden is dat een TA niet het werk afneemt van een TE. Eerder werken ze complementair samen, zodat de TE zich kan focussen op meer gecompliceerde test cases die moeilijk te automatiseren zijn.
Bekijk ook onze lijst van startersjobs!
Bij de klant gebruikten ze de test automation tool Ranorex. Ik had eerder al een training gevolgd waarin ik de brede basis had meegekregen. De details zou ik wel leren ‘on the job’: door zelfstudie en samenwerking met het kleine team van automators waarvan ieder in verschillende projectteams geplaatst was.
Een paar maanden na mijn start werd ik benaderd door een projectmanager en een product owner van een ander projectteam. Zij namen de ontwikkeling van een nieuwe boeking website in handen en geloofden dat ik de capaciteiten had om in een Agile context geautomatiseerde testen te ontwikkelen op zowel front- als back-end. De nieuwe website diende het boeking proces te vergemakkelijken en te versnellen voor de gebruikers en alles werd in een modern jasje gestoken. In samenwerking met de test manager besloten we om af te stappen van Ranorex en een volledig nieuw test framework te bouwen. Dit was een uitzonderlijke opportuniteit en een waar geschenk voor mezelf om te bewijzen wat ik in mijn mars had.
Sinds begin 2020 maak ik deel uit van de ‘Vliegende Equipe’. Dit is een team van zeer technisch aangelegde personen, waarvan men kan rekenen op hun flexibiliteit en expertise om hulp te bieden bij lopende opdrachten en om meer ingewikkelde opdrachten op te starten. Hier krijg ik de vrijheid om mijn kennis weer uit te breiden. De kleine, maar ingewikkelde opdrachten die de ervaren leden van dit team mij oplegden, maakten meteen duidelijk dat ik mijn kennis nog heel wat zal kunnen verbreden. Ik zie nieuwe uitdagingen voor mij klaarliggen en dit zorgt ervoor dat mijn leercurve weer stijl omhoogloopt.
Hebben Olivier & Brecht je warm kunnen maken om je carrière bij CTG te starten? Goed nieuws, want we hebben verschillende openstaande vacatures! Ontdek ze hieronder en waag je kans!
Lees andere artikelen per onderwerp👇

CTG
Jaarlijks starten 40 Young Graduates hun carrière bij CTG! Samen met jou werken we aan een toekomst waarin je jezelf volledig kan ontplooien en kan doen waar je goed in bent. Om deze belofte na te komen, krijg je als Young Graduate de kans om opleidingen te volge
Altijd als eerste op de hoogte van de laatste starterjobs! 📩